Wygodne buty botki nosi się zazwyczaj w zimne miesiące jesienne oraz w pełni panowania krajobrazu zimowego za naszymi oknami. W sklepach nabyć można różnorodne odmiany botków o zróżnicowanej wysokości. Są to buty dla Pań na wskroś uniwersalne i przydatne w sytuacjach, gdy zimowa aura za bardzo nie chce ustąpić. Bywają i takie maje, gdy nagle trzeba powrócić do obuwia zimowego, aby stopy nie marzły i zachowały komfort w czasie długotrwałego chodzenia. Współczesne botki dla kobiet wykonywane są z najlepszej gatunkowo skóry. Do ich tworzenia wykorzystuje się także materiały skóropodobne, co w efekcie daje nieco tańszy produkt obuwniczy o zbliżonej jakości. Jeśli myślimy o zakupie obuwia typu botki na więcej, niż tylko jeden sezon, możemy zainwestować w botki specjalnie ocieplane wewnątrz. Stopa dzięki ociepleniu nie marznie nawet w najbardziej niekomfortowych warunkach. Ocieplenie wewnętrzne wcale nie obciąża buta. Czujemy się tak, jakbyśmy założyli zupełnie lekkie, wiosenne obuwie. Dziś botki coraz rzadziej kojarzą się z obuwiem masywnym, niepotrzebnie obciążającym stopy. 

Noszę botki, bo są wygodne! 

Klasyczne botki są najczęściej kupowanym obuwiem kobiecym na przełomie kalendarzowej jesieni i zimy. Ich praktyczność w zastosowaniu pozwala na to, aby w nieskrępowany sposób łączyć je z dowolnie wybieranymi stylizacjami, zarówno tymi codziennymi, jak i bardziej uroczystymi. Dzięki efektownie dobranym botkom:

– nogi nie będą się nadmiernie męczyć w czasie chodzenia

– nie będzie już potrzeby kupowania dodatkowej pary kozaków zimowych

– można dopasowywać do stylizacji zarówno spódnice jak i spodnie

– stopa jest świetnie zabezpieczona przed śliskimi chodnikami i innymi powierzchniami

– kroki każdej kobiety nabiorą większej pewności i gracji

Obcasy w botkach

Mogą być bardzo zróżnicowane. Jednym Paniom do gustu przypadną botki z bardzo cienkimi, niemalże igłowymi obcasami, inne z pewnością wybiorą obcasy bryłowe, masywne, ciężkie. Delikatny obcas jak najbardziej pasuje do drobnej stopy. Dobrze jest też pamiętać o tym, że często poruszanie się po krzywych powierzchniach chodnikowych wymaga jednak zastosowania masywniej zaprojektowanego obuwia. Dlatego do bardzo częstego chodzenia sprawdzają się botki o obcasach bryłowych. Podstawa może być prostokątna, kwadratowa, półokrągła lub inna, najważniejsze, aby but był dobrze wyprofilowany i dostosowany do stopy właścicielki. Dlatego tak ważne jest, by przymierzyć obuwie tuż przed jego zakupem. Ustrzeżemy się dzięki temu przykrego problemu reklamacji i będziemy mogli cieszyć się nowym nabytkiem konsumenckim przez długi czas.